Kasko Sigortası

Tüm Sorunlarınıza, Sınırsız Çözümler

Firmamız farkıyla tüm sigorta işlemlerinizi beklemeden en iyi fiyatlarla kolayca yaptırın.

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko, trafik sigortanızın haricine size ait aracın kaza sonucu veya doğal afetler gibi etkenlerden kaynaklı oluşan maddi zararların kasko poliçesi teminatları kapsamında karşılanmasını sağlamaktır. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması v.b. durumlarda, sigortalıya oluşan zarara yönelik tazminat ödenmesini sağlamak amacıyla yapılır.

Neden kasko sigortası yaptırmalısınız?

Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarda ve ferdi kayıplarda sigortalıya tazminat ödenmesi için yapılır. Kasko; trafik sigortasının aksine karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Böylelikle hem aracın hem de bütçen güvence altına alınmış olur.

Kasko sigortası teminatları

Kasko'da bir çok teminat bulunur. Ana teminatlar; yanma, çarpma, çarpışma, hırsızlık ve üçüncü kişiler tarafından verilen zararları kapsarken, ek teminatlar ise doğal afetler, sigara yanığı, bakımsızlık, hayvanlar tarafından verilen zararlar ve benzerlerini kapsar. 

- Kasko sigortası, aracının bir kaza sırasında ya da park halindeyken hasar görmesi durumunda tamir masraflarını kısmen veya tamamen karşılar. Bu sayede çoğunlukla yüksek maliyetli olan hasar masraflarını kendi cebinden ödemek zorunda kalmazsın.

-Kasko sigortasında yer alan İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) teminatı ile kaza sonucu karşı tarafa verilen zararları da kasko sigortan ile ödeyebilirsin.

- Yetkili ve Özel Servis imkanlarından faydalanablirsin.Kasko sigortalarının geniş anlaşmalı servis ağından yararlanarak hızlıca işlemlerini halledebilirsin. Bazı kasko ürünlerinde anlaşmalı servisler serbest seçimli olabilir, bu seçeneği tercih edersen dilediğin serviste kasko poliçeni kullanabilirsin.

- Olası bir hasar ve problem durumunda ÇEKİCİ- YOLYARDIM HİZMETLERİ'nden faydalanarak ücretsiz bir şekilde aracını en yakın servise çektirebilirsin.

- Hasar sonucu aracın servisteyken kaskonun sağladığı İKAME ARAÇ özelliğinden faydalanabilir ,bu sayede aracın onarımı yapılırken araçsız kalmazsın.

-Aracını bir yakının sürerken de hasar alma durumu oluşabilir. Böyle bir durumda eğer poliçeni de teminat kapsamı uygunsa hasarlar kasko tarafından ödenir.

Kasko ve Trafik sigortası farkları 

- Trafik sigortası her araç için zorunludur.
- Kasko ise isteğe bağlı bir güvencedir.

- Trafik sigortasında sadece karşı tarafın masraflarını karşılar
-  Kasko da ise iki tarafında masrafları kasko yapılmış olan sigorta şirketi tarafından karşılanır. 

- Trafik sigortasında İKAME ARAÇ seçeneği yokur.
- Kasko da ise şirketin sunduğu ve senin tercihin doğrultusunda bu hizmetten faydalanabilirsin.

Yorum Gönder

Güvenlik Kodu 15 + 9 = ?
Kasko Teklifi Al

Taşıtların kaza yapmaları sonucu uğrayacakları maddi zararları karşılayan sigorta türüdür.

Kasko Teklifi Al

Müşteri Yorumları

Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Canlı Yardım